5 tipů na běhání v zimě pro začátečníky FitnessPosilovna.cz

5 tipů na běhání v zimě pro začátečníky

Běhání v zimě, běh v zimě, běhání

Ne každý chce běhat pouze ve fitku na běžícím páse, podívejte se na 5 rad, jak běhat a neonemocnět

 

Zná to každý, listy ze stromů opadají, začne foukat mrazivý vítr a možná začne i sněžit. V tomto období se většina rekreačních běžců začnou stahovat do fitek a běhají na pásu. Proč ale? Není nic lepšího, než si provětrat hlavu na čerstvém vzduchu, ale správné běhání v zimě má pár svých pravidel, znáte je?

1 Namotivujte se

Nejlepším způsobem motivace je, pokud se s někým na běhání domluvíte. Pokud půjde ten druhý, jistě Vás to přinutí se nakonec obléct a vyběhnout, i když se Vám z vyhřátého domova chtít nebude.

2 Chytře se oblékněte

Jedno pravidlo říká, že pokud se při běhání nechcete příliš zpotit a přitom ani prochladnout, měli byste se obléct jako by venku bylo o 10 stupňů více. Využijte ideálně oblečení na běh - bundy s odvětráváním a funkční prádlo. Pokud je venku velká zima, rozhodně bude hodit alespoň čepka a rukavice, které si můžete kdykoliv během běhání rychle sundat.

3 Před vyběhnutím se zahřejte

Předtím než vyběhnete, trošku se doma rozehřejte. Dejte si pár dřepů s výskokem, vyběhnete párkrát domovní schody nebo vytáhněte na chvilku švihadlo a dejte si lehký strečink. Pokud tělo zahřejete už před běháním, nebude se Vám venku zdát taková zima. Navíc venku a v zimě těžko uděláte před během kvalitní strečink.

Běháni v zimě

4 Běhání si naplánujte

Nejideálnejší je běhat odpoledne, ale ptáte se proč zrovna v tuto dobu? V odpoledních hodinách bývají teploty z pravidla nejvyšší a tu a tam může svítit i slunce, navíc půjdete dobře vidět zvlášť pokud běháte někde u cesty. V zimě se nehodí trénovat vytrvalostní běhy, protože teplota se může za čas běhu rapidně snížit například kvůli chladnému větru. Pokud nemůžete běhat odpoledne, je dobré si naplánované kilometry rozdělit do 2 částí – polovinu uběhnout ráno a druhou večer.

5 Převléknout a zahřát

Teplota těla se po doběhnutí začne okamžitě snižovat. Abyste zabránili pocitům zimy nebo dokonce prochlazení, okamžitě jak doběhnete, se převlečte od hlavy až k patě do suchého oblečení a vysušte si mokré vlasy. Po doběhnutí mějte vždy po ruce nachystaný například teplý čaj. Je potřeba se zahřát jak z venku, tak i zevnitř.

Publikováno: 2015-01-20DiskuzeHubněte s proteinovou ketonovou dietou Ketomix!

Hubněte s proteinovou ketonovou dietou Ketomix!

Ketomix není žádná zázračná dieta, ale je to dieta, které zaručeně funguje. Hubněte více jak 5 kg za měšíčně!

Jak ušetřit, když se snažíte zhubnout? Máme skvělý tip!

Jak ušetřit, když se snažíte zhubnout?

Máme pro vás skvělý TIP! Vyzkoušejte ...

Jak chránit klouby při sportovní zátěži

Jak chránit klouby při sportovní zátěži

6 zvyků, které byste měli mít na paměti!