Chilli papričky a zdraví FitnessPosilovna.cz

Chilli papričky a zdraví

Chilly papričky a zdraví

10 důvodů, proč zařadit chilli pravidelně do svého jídelníčku.

 

Známe je všichni a hlavně ty stavy, když je sníme. Brečíme, smrkáme a pusa pálí k zbláznění. Pokud je pálivost nesnesitelná, účinky se dají zmírnit mlékem. Postupným přidáváním dávek si na pálivost přivykneme. Ale jaké mají chilli papričky vliv na naše zdraví? Jsou zdravé nebo škodlivé?


1 Pomáhají v hubnutí

Pravidelná konzumace chilli papriček zrychluje metabolismus až o několik procent a díky tomu napomáhá zvýšit energetický výdej. Ne nadarmo se účinná látka kapsaicin dává jako přídavek do spalovačů.

2 Snižují chuť na sladké a tučné

Ano, opravdu. Při dlouhodobé konzumaci chilli papriček se snižují chutě na sladké a tučné potraviny. A k tomu je chilli jako zelenina velmi zdravá a málo kalorická, takže chiili můžete pojídat stále a nepřiberete.

3 Snižují cholesterol

Chilli paprička patří mezi potraviny, které pomáhají snižovat hladinu LDL špatného cholesterolu v krvi.

4 Zlepší vám náladu

Konzumací chilli se zvyšuje produkce hormonů štěstí - endorfiny a také hladina serotoninu.

5 Jsou plné antioxidantů

I tato barevná zelenina obsahuje spoustu antioxidantů, které mají přízniví vliv na naše zdraví. Především to je vitamin C a betakaroten.

Chilli papričky a zdraví

6 Podporují imunitu

Čerstvé chilli papričky jsou bohatým zdrojem vitamínu C. V méně jako 50g už je více jak 100% doporučení denní dávky vitamínu C. Proto působí jako prevence před řadou onemocnění.

Silné antibakteriální účinky kapsaicinu pomáhají také jako prevence před chronickým onemocněním dutin a proti ucpanému nosu.

7 Bohatý zdroj železa

Jsou jedním z nejbohatším zdrojů železa v zelenině. Chilli papričky byste si měli dopřát zvláště pokud nejíte maso nebo trpíte anémií.

8 Příznivě ovlivňují hladinu cukru v krvi

Díky kapsaicinu a velkému množství vlákniny obsažené v chilli papričkách snižují hladinu inzulínu po jídle. Proto jsou vhodné i pro diabetiky.

9 Bojují proti rakovině

Kapsaicin obsažený v chilli papričkách údajně ničí rakovinotvorné buňky. Způsobuje zastavení růstu špatných buněk aniž by poškodil ostatní zdravé buňky. Dobrých výsledků bylo dosaženo při léčbě rakoviny prostaty a pankreatu.

10 Zmírňují bolesti kloubů

Chilli papričky obsažené v krémech zmířňují bolesti kloubů, vazů a šlach. Vhodné především pro lidi trpící artritidou a zánětem šlach.

Publikováno: 2015-10-28DiskuzeHubněte s proteinovou ketonovou dietou Ketomix!

Hubněte s proteinovou ketonovou dietou Ketomix!

Ketomix není žádná zázračná dieta, ale je to dieta, které zaručeně funguje. Hubněte více jak 5 kg za měšíčně!

Jak ušetřit, když se snažíte zhubnout? Máme skvělý tip!

Jak ušetřit, když se snažíte zhubnout?

Máme pro vás skvělý TIP! Vyzkoušejte ...

Jak chránit klouby při sportovní zátěži

Jak chránit klouby při sportovní zátěži

6 zvyků, které byste měli mít na paměti!