Co způsobuje noční pocení u mužů? FitnessPosilovna.cz

Co způsobuje noční pocení u mužů?

Co způsobuje noční pocení u mužů a léčba

Zbavte se problému jednou pro vždy. Podívejte se na příčiny a jejich léčbu.

 

Pocení je mechanismus, který udržuje správnou teplotu a zbavuje tělo škodlivých toxinů. Takže pocení např. v létě za vysokých venkovních teplot je přirozené, protože pot tělo ochlazuje, aby nedošlo ke přehřátí. Nicméně pokud se nadměrné pocení vyskytuje v noci za normální pokojové teploty, a trvá již dlouhodobě, může se jednat o některou z příčin, které noční nadměrné pocení způsobuje.

Co způsobuje noční pocení u mužů

Konzumace alkoholu a odvykání

Jednou z příčin nočního pocení u mužů mladších 40 let je nadměrné požívání alkoholu. Noční pocení je taky způsobeno při odvykání na alkohol, pocení je jedním z abstinenčních příznaků.

Andropausa

Noční pocení umužů nad 50 let by mohlo vyplývat z nízké hladiny testosteronu, která se postupem věku u každého muže snižuje. Hormonální změny u této skupiny mužů mohou být doprovázeny taky návaly horka.

Stres a úzkost

Noční pocení u mužů nad 40 let by mohl být způsoben dlouhodobým stresem, úzkostí nebo depresemi. K nadměrnému pocení se mohou přidat také bolesti hlavy, nespavost a celková únava.

Nemoci

Časté noční pocení u mužů mohou být zapříčiněny nemocemi: osteomyelitida, hypertyreóza,
Feochromocytom, hypoglykémie, tuberkulóza.

Potraviny

Další z příčin nočního pocení, je příjem některých druhů potravin jako je cibule, nebo příliš kořeněná jídla. To platí hlavně pro muže, kteří mají problémy s trávením např. Syndrom dráždivého tračníku apod.

Léky

Noční pocení může být zapříčiněno vedlejšími účinky některých léků. Obecně platí, že léky pro diabetiky na snížení hladiny cukru, mohou vést k nadměrnému nočnímu pocení a to u diabetiků, které tyto léčiva užívají.

Neurologické nemoci

Nadměrným nočním pocením trpí lidé s neurologickým onemocněním: epilepsie, autonomní dysreflexie nebo posttraumatické stresové poruchy.

Noční pocení u mužů

Léčba nočního pocení u mužů

  • V místnosti kde tato osoba spí, by nemělo být přetápěno a taky je potřeba spát v pohodlném nočním prádle, takže volit spíše přírodní materiály např. prádlo vyrobené z bavlny.
  • Taky strava hraje důležitou roli při léčbě nadměrného nočního pocení. Je dobré jíst vyváženou stravu, vyhýbat se nadměrnému množství kofeinu, vyhýbat se konzumaci kořeněným a přepalovaným jídlům. Jezte raději libové maso nejlépe vařené a hodně ovoce a zeleniny.
  • Zvládání stresu může zmírnit nadměrné noční pocení, takže je dobré věnovat se různým dechovým cvičením, procvičovat Jógu, Tay-Chi.
  • Je-li příčina nočního pocení nízká hladina testosteronu v těle, lékař určitě najde vhodnou léčbu, která pomůže tento nepříjemný stav s nočním pocením vyřešit.
  • Pokud vznikne problém s nočním pocením v důsledku užívání léků, tak je potřeba problém konzultovat s lékařem, který může předepsat jiné léky, které tento nepříjemný stav nezpůsobují.

 

Publikováno: 2016-12-03DiskuzeHubněte s proteinovou ketonovou dietou Ketomix!

Hubněte s proteinovou ketonovou dietou Ketomix!

Ketomix není žádná zázračná dieta, ale je to dieta, které zaručeně funguje. Hubněte více jak 5 kg za měšíčně!

Jak ušetřit, když se snažíte zhubnout? Máme skvělý tip!

Jak ušetřit, když se snažíte zhubnout?

Máme pro vás skvělý TIP! Vyzkoušejte ...

Jak chránit klouby při sportovní zátěži

Jak chránit klouby při sportovní zátěži

6 zvyků, které byste měli mít na paměti!