Cuketové placičky - zdravé recepty FitnessPosilovna.cz

Cuketové placičky - zdravé recepty

Cuketové placičky - zdravé fitness recepty

Zdravý recept do vašeho jídelníčku. Rozhodně vyzkoušejte, jsou výborné na jídlo i na pozobávání!

 

Zdravý recept pro všechny, kteří žijí zdravě a kterým už došla představivost, co stále vařit. Cuketové placičky jsou zdravé, lehké a plné zeleniny. Můžete si na nich pochutnat kdekoli. Doma jako na plnohodnotném jídle, vzít si je s sebou na svačinku nebo si na nich pochutnat v prací – prostě kdekoli.

Cuketové placky jdou udělat na 2 způsoby – dietně na pečícím papíře v troubě nebo opéct do zlatova na pánvičce na trošce kvalitního oleje.

Na přípravu potřebujeme:

- 2 střední cukety
- 2 cibule
- 6 lžic celozrnné mouky
- stroužek česneku
- čerstvé bylinky dle chuti (kopr, pažitka, bazalka, petrželka)
- uzený losos
- olivový nebo kokosový olej na opečení
- sůl, pepř
- 2 lžíce zakysané smetany
- uzený losos

Příprava cuketových placek:

Cuketové placičkyCuketu omyjeme, oloupeme a nastrouháme na hrubém struhadle. Nastrouhanou cuketu pořádně vymačkáme a zbavíme se přebytečné vody. Do vymačkané nastrouhané cukety přidáme 2 lžíce bílého jogurtu, nadrobno nakrájenou cibuli, cca 6 lžic celozrnné mouky (můžete použít i jiné druhy muk), stroužek prolisovaného česneku a čerstvě nasekané bylinky. Vše důkladně mícháme tak dlouho, dokud se všechny ingredience pořádně nespojí.

Jakmile je připravené těsto, máte 2 varianty. Buďto uděláme placičky na pečícím papíře a dáme péct do trouby. To je ta dietnější. Pokud nedržíte drastické dieta, o hodně chutnější je placičky po obou stranách opéct na pánvičce do zlatova na trošce kokosového nebo olivového oleje. Placky zdobíme zakysanou smetenou, uzeným lososem a kouskem čerstvého kopru.

Cuketové placičky s lososem

Cuketové placky si samozřejmě můžete vychutnat pouze se zakysanou smetanou pokud vám losos nechutná. Těsto lze vylepšit například přidáním cheddaru nebo parmezánu.

Placičky jsou dobré teplé i studené. Recept je několikrát úspěšně vyzkoušený :) Dobrou chuť!

Publikováno: 2016-02-12
Diskuze