Posilování břicha a cviky na ploché břicho FitnessPosilovna.cz

Posilování břicha a cviky na ploché břicho

Posilování břicha a cviky na ploché břicho

Rady, návody, nejlepší cviky a video

 

Na úvod bych rad upozornil, že i když budete denně provádět nespočetně mnoho cviků a opakování na břišní svaly, pokud neupravíte Vaši STRAVU, výsledky nebudou dle vašich představ. Břišní svaly jsou, ve většině případě, bohužel skryté pod tukem, kterého je potřeba se zbavit správným stravováním a zpevnit. Proto ještě jednou zdůrazním, cviky na ploché břicho NEEXISTUJÍ.

Pro zpevnění a vybudování svalů existují různé cviky na břicho, které si popíšeme níže.

TOP 3 nejlepší cviky na břicho

Pro posilování břicha zařadíme kruhový trénink se třemi stanovištěmi:

  • Klasické leh- sedy - volíme cca 10-20 opakování. Snažíme se o provedení správné techniky bez trhavého pohybu směrem nahoru a bez zvedání nohou z podlahy.
  • Cviky na dolní břicho - volíme cca 10-20 opakování. Lehneme si na zem a pomalu zvedeme nohy ze země do vzduchu. Při jednotlivém opakování nepokládáme nohy na zem, ale snažíme se zastavit co nejblíže země.
  • Cviky na boky - volíme cca 10-20 opakování. Lehneme si na zem a zvedeme nohy do 90 °C úhlu s podlahou, pomalu pouštíme nohy do jedné strany bez dotknutí země, zpátky do původní polohy a to samé provedeme na druhou stranu. Snažíme se pořád o udržení 90 °C úhlu.

Zlevněné produkty v sekci Spalovače tuků

Po provedení všech tři cviků následuje 30-60s pauza. Poté cviky opakujeme. Celý „kruh“ absolvujeme 4-6x.

cviky na břichoTyto 3 cviky jsou základní na procvičení celého a spodního břicha+ boků. Je samozřejmě mnoho dalších variant, a je na Vás co Vám, bude více vyhovovat. Nepřekračoval bych 20 opakování, raději bych volil zátěž. Nejlepším a nejefektivnějším cvikem na břicho a střed těla je s pomůckou - KOLEČKO NA BŘICHO, jedná se, ale o těžší cvik.

Na závěr, cviky jsou vhodné i pro ženy a ve většině případu se cviky pro ženy a muže neliší. Břicho je sval jako každý jiný a je potřeba mu dát čas na regeneraci. Ulehčením jakéhokoliv cviku klamete pouze sebe a u břicha to platí dvojnásobně, proto se snažte všechny cviky provádět s co nejlepší technikou.

Posilování na břicho

 

Publikováno: 2014-11-15DiskuzeJak zaručeně zhubnout - 93% úspěch

Jak zaručeně zhubnout? Zkuste nutriční poradenství

93% úspěšnost stojí za vyzkoušení! Krůček po krůčku a týden co týden uvidíte, jak se bude vaše postava měnit přímo před očima!

Fitness proteinová buchta s ovocem - fitness recepty

Fitness proteinová buchta s ovocem

Jednoduchá, výborná a ze samých zdravých surovin!

11 způsobu, jak zvýšit hladinu testosteronu

11 způsobu, jak zvýšit hladinu testosteronu

Vytěžte ze svého tělo maximum, vždyť je to jednoduché! Stačí se řídit pár jednoduchými pravidly.