Fitness výživa a strava sportovců - úvod FitnessPosilovna.cz

Fitness výživa a strava sportovců - úvod

Sportovní výživa, fitness výživa a strava, kulturistika strava

Úvod do sportovní fitness výživy. Už žádná cesta pokus - omyl

 

Výživa sportovců je dnes aktuálním a stále diskutovaným problémem, zvláště v kulturistice. Přesvědčení, že člověk musí na svém zevnějšku pořád pracovat, mě inspiruje k vytvoření těchto článků, protože pokud chceme něčeho dosáhnout, musíme nejprve vědět, jak začít.

Žijeme ve světě, kde jsou nároky společnosti na vzhled neúprosné a čím dál tím více lidí začíná chodit do posiloven za vidinou lepší postavy. Po celou dobu jsou ovlivňovaní prostřednictvím reklam neúplnými a nepravdivými informacemi o správné výživě při cvičení. Všechny tyto reklamy mají nepříznivý vliv na naše rozhodování a často se lidé vydávají cestou pokus – omyl.

Bez dodržování příjmu kvalitních bílkovin a ostatních základních živin, jako jsou sacharidy a tuky, se dá jen těžko dosáhnout svého snu. Mezi nejhorší demotivaci každého sportovce a především kulturisty patří stále tvrdě cvičit a potit se, ale bez viditelných výsledků. Sportovec, který nedbá na skladbu jídelníčku, nemá mnoho šancí na úspěch, a právě zde přichází na řadu sportovní výživa se svými specifickými nároky, které velice ovlivňují efektivitu úsilí.

fitness-strava

Snažím se sjednotit výživové zvyklosti a shrnout výživová doporučení sportovců do jednoho celku, aby se začínající sportovci vyhnuli zbytečným stravovacím omylům, které je zpomalují při dosažení lepších výsledků. Doufám, že Vám jednotlivé články pomůžou k vytvoření komplexního pohledu na výživu.

Podívejte se v dalších příspěvcích na fitness recepty, rady jak přibrat nebo správný pitný režim.

Publikováno: 2014-09-15DiskuzeHubněte s proteinovou ketonovou dietou Ketomix!

Hubněte s proteinovou ketonovou dietou Ketomix!

Ketomix není žádná zázračná dieta, ale je to dieta, které zaručeně funguje. Hubněte více jak 5 kg za měšíčně!

Jak ušetřit, když se snažíte zhubnout? Máme skvělý tip!

Jak ušetřit, když se snažíte zhubnout?

Máme pro vás skvělý TIP! Vyzkoušejte ...

Jak chránit klouby při sportovní zátěži

Jak chránit klouby při sportovní zátěži

6 zvyků, které byste měli mít na paměti!