Super potravina Kustovnice čínská (Goji) a její zázračné účinky FitnessPosilovna.cz

Super potravina Kustovnice čínská (Goji) a její zázračné účinky

Super potravina Kustovnice čínská (Goji) - účinky, denní dávka a pěstování

Vše o této asijské potravině od denní dávky až po její pěstování.

 

Kustovnice čínská (řečeno také Goji nebo hovorově Goja) je moderní doplněk stravy. Přesněji se jedná o plod rostliny Kustovnice Čínské původem z Asie. Používání této potraviny sahá až k čínské alternativní medicíně, kde byla a je také hojně využívána pro své blahodárné účinky.

Goji - Kustovnice čínská účinky?

Ano je to tak. Pravidelnou konzumací plodů Goji uděláte značnou službu svému zdraví. Goji obsahuje celou škálu minerální látek a stopových prvků - železo, vápník, zinek, fosfor, selen a další. Goji je také významným antioxidantem, obsahuje totiž beta karoten, zeaxanthin, lutein, xantofyl, lykopen a kryptoxantin. Z vitamínů v Goji najdete hodně vitaminu C (daleko víc jak třeba v citrónech nebo pomerančích), vitamin B, E a esenciální mastné kyseliny.

Díky svým protizánětlivým účinkům se výborně hodí plody Goji proti plísním a pro boj s bakteriemi. Spousta lidí je také používá ke snížení vysokého cholesterolu nebo jako podporu v léčbě sexuální impotence. Kustovnice čínská má také pozitivní vliv na kardiovaskulární systém.

Goji - Kustovnice čínská denní dávka?

Přesné dávkování Goji nebylo zatím nebylo stanoveno. Denní dávka také záleží na vaši hmotnosti a či jste muž nebo žena. Jedná se však pouze o doplněk stravy, takže doporučuji, k tomu také přistupovat a konzumovat tuto zázračnou super potravinu Goji v přiměřeném množství cca 2 hrstky sušených plodů Goji.

Goji - Kustovnice čínská

Goji - Kustovnice čínská pěstování?

Jak již bylo řečeno, Goji má původ v Asii, ale daří se ji pěstovat celkem dobře i u nás. Při troše snahy to zvládne každý. Nejedná se ani o drahou záležitost, semínka Goji se dají levně koupit na internetu. Na srovnávači cen Heureka.cz jsem je našel už od 26 Kč za 120 semen - odkaz na shop ZDE. Goji kvete od června do října a má malé fialové květy, které se mění postupně v plody o velikosti cca 15 mm.

  • Goji není vůbec náročná na kvalitní půdu. Nejlepší je ale kyprá, písčitá půda.
  • K růstu potřebuje přímé sluníčko.
  • Zalévat stačí 1x za 3 nebo 4 týdny.

Publikováno: 2017-03-24DiskuzeHubněte s proteinovou ketonovou dietou Ketomix!

Hubněte s proteinovou ketonovou dietou Ketomix!

Ketomix není žádná zázračná dieta, ale je to dieta, které zaručeně funguje. Hubněte více jak 5 kg za měšíčně!

Jak ušetřit, když se snažíte zhubnout? Máme skvělý tip!

Jak ušetřit, když se snažíte zhubnout?

Máme pro vás skvělý TIP! Vyzkoušejte ...

Jak chránit klouby při sportovní zátěži

Jak chránit klouby při sportovní zátěži

6 zvyků, které byste měli mít na paměti!