Super potravina Kustovnice čínská (Goji) a její zázračné účinky FitnessPosilovna.cz

Super potravina Kustovnice čínská (Goji) a její zázračné účinky

Super potravina Kustovnice čínská (Goji) - účinky, denní dávka a pěstování

Vše o této asijské potravině od denní dávky až po její pěstování.

 

Kustovnice čínská (řečeno také Goji nebo hovorově Goja) je moderní doplněk stravy. Přesněji se jedná o plod rostliny Kustovnice Čínské původem z Asie. Používání této potraviny sahá až k čínské alternativní medicíně, kde byla a je také hojně využívána pro své blahodárné účinky.

Goji - Kustovnice čínská účinky?

Ano je to tak. Pravidelnou konzumací plodů Goji uděláte značnou službu svému zdraví. Goji obsahuje celou škálu minerální látek a stopových prvků - železo, vápník, zinek, fosfor, selen a další. Goji je také významným antioxidantem, obsahuje totiž beta karoten, zeaxanthin, lutein, xantofyl, lykopen a kryptoxantin. Z vitamínů v Goji najdete hodně vitaminu C (daleko víc jak třeba v citrónech nebo pomerančích), vitamin B, E a esenciální mastné kyseliny.

Díky svým protizánětlivým účinkům se výborně hodí plody Goji proti plísním a pro boj s bakteriemi. Spousta lidí je také používá ke snížení vysokého cholesterolu nebo jako podporu v léčbě sexuální impotence. Kustovnice čínská má také pozitivní vliv na kardiovaskulární systém.

Goji - Kustovnice čínská denní dávka?

Přesné dávkování Goji nebylo zatím nebylo stanoveno. Denní dávka také záleží na vaši hmotnosti a či jste muž nebo žena. Jedná se však pouze o doplněk stravy, takže doporučuji, k tomu také přistupovat a konzumovat tuto zázračnou super potravinu Goji v přiměřeném množství cca 2 hrstky sušených plodů Goji.

Goji - Kustovnice čínská

Goji - Kustovnice čínská pěstování?

Jak již bylo řečeno, Goji má původ v Asii, ale daří se ji pěstovat celkem dobře i u nás. Při troše snahy to zvládne každý. Nejedná se ani o drahou záležitost, semínka Goji se dají levně koupit na internetu. Na srovnávači cen Heureka.cz jsem je našel už od 26 Kč za 120 semen - odkaz na shop ZDE. Goji kvete od června do října a má malé fialové květy, které se mění postupně v plody o velikosti cca 15 mm.

  • Goji není vůbec náročná na kvalitní půdu. Nejlepší je ale kyprá, písčitá půda.
  • K růstu potřebuje přímé sluníčko.
  • Zalévat stačí 1x za 3 nebo 4 týdny.

Publikováno: 2017-03-24DiskuzeFitness proteinová buchta s ovocem - fitness recepty

Fitness proteinová buchta s ovocem

Jednoduchá, výborná a ze samých zdravých surovin!

11 způsobu, jak zvýšit hladinu testosteronu

11 způsobu, jak zvýšit hladinu testosteronu

Vytěžte ze svého tělo maximum, vždyť je to jednoduché! Stačí se řídit pár jednoduchými pravidly.

Cena roční přípravy, motivace a zhodnocení první sezóny - Pavel Jurča Mens Physique

Cena, motivace a zhodnocení první sezóny - Pavel Jurča

Zajímá vás motivace k soutěžení, spolupráce s trenérem a cena roční přípravy? Odpovídá čerstvý vícemistr ČR v kategorii Mens Physique