Ketodieta FitnessPosilovna.cz

Ketodieta

Ketodieta, ketonová dieta

Popíjení koktejlů z prášku není ketodieta. Díky pravé ketodietě můžete shodit spoustu kilo a to bez jojo efektu, ale jsou tu některá pravidla, čtěte!

 

Na začátku tohoto článku, bych rád upozornil, že se nejedná o známou keto dietu, kdy jídlo nahrazujete práškem. Takovou dietu bych ani nedoporučoval a věřím, že jsou lepší způsoby, jak nejrychleji zhubnout.

Ketonová dieta se nazývá také nízkosacharidová dieta, protože sacharidy jsou snížené na minimum (nejčastěji na 50g, často i kolem 30g sacharidů). V tomto stavu tělo pro energii nevyužívá sacharidy, ale spaluje tukové zásoby. Volíme dva systémy této diety:

  • První varianta při cvičení - sacharidové potraviny zařazujeme jen před a po cvičení
  • Druhá varianta bez cvičení - dodržujeme minimální příjem sacharidů, které zařazujeme kdykoliv v průběhu dne (cca 50g nebo méně)

Jeden den v týdnu zařadíme vyšší dávky sacharidů, ale za to v tento den vypouštíme všechen tuk. Dávejte si pozor na skrytý tuk v potravinách např. v párcích, sýru, prorostlé maso, konzervy, polotovary a další.

Ketonová dieta

Ketonová dieta jídelníček

Úplně na začátku je důležité spočítat, kolik bílkovin musíte přijímat, tzn. zvážit se a rozpočítat cca 2,2g bílkovin na 1kg Vaši hmotnosti. Sacharidy nastavit na minimum (záleží jak rychle chcete hubnout, ideálně je 1 kg za 1 týden 30g - 50g). Tuky přijímat s rozmyslem. Kalorie a živiny si můžete spočítat na www.kaloricketabulky.cz.

POZOR důležité! Jídlo si naplánujte co 2,5 až 3 hodiny a dodržujte pravidelnost. Pravidelnost je v každé dietě nesmírně důležitá, nesmíme dát tělu jakoukoliv záminku, aby si myslelo, že dlouho jídlo nedostane a mělo by si začít dělat tukové zásoby. Jedině tak dieta bude fungovat!

Zdroje bílkovin: nejlepší zdroj bílkovin je kvalitní maso např. kuřecí prsa a krůtí prsa bez kůže, netučné hovězí a vepřové, ryby, tuňák ve vlastní šťávě, kvalitní šunka a nízkotučný tvaroh. Pokud nedokážete přijmout dostatek bílkovin ze stravy, můžete použít vysokoprocentní protein jako doplněk stravy.

Zdroje sacharidů: jako zdroj sacharidů je dobrá převážně syrová zelenina, rýže, brambory, rýžové chlebíčky, ovesné vločky, 1 ks ovoce, opravdu celozrnné pečivo nebo těstoviny.

Zdroje tuků: tuky přijímat s rozmyslem. Mezi „zdravé tuky“ patří – olivový a řepkový olej netepelně upravený, semínka, oříšky rybí tuk obsažený v rybách.

Zhubněte s ketonovou dietou Ketomix. Nyní se slevou 500 Kč a dopravou zdarma. Chci zhubnout s dietou Ketomix a získat slevu!

Jak rychle zhubnout

Nejúčinnější dieta

Ketodieta je velmi účinná na zbavení se přebytečného tuku, je potřeba si ale uvědomit, že to nebude lehké, tak jako asi žádná dieta. Vaše sportovní výkony budou klesat z důvodu nedostatku energie a první týden pro Vás bude velmi těžký, než si tělo zvykne. Je potřeba pouze setrvat a výsledek se dostaví, uvidíte.

Závěrem bych rád ještě jednou zdůraznil - nevyhazujte peníze za prášky, které nahrazují stravu. Pokud opravdu chcete držet ketodietu sestavte si jídelníček z kvalitního masa, s minimem sacharidů a kvalitního proteinu. V případě rad se můžete obrátit klidně na diskuzi, rád odpovím a poradím.

 

Keto dieta zkušenosti a diskuze

Publikováno: 2015-03-06
Diskuze

honza
Člověku, který něco doporučuje jako "zázračná metoda" a na odpověď toho, kdo se ptá, mu odpoví že píše blbosti, tak takovému "odborníkovi" bych určitě nevěřil, když se neumí chovat a je vulgární.


Fitnessposilovna.cz
Dobrý den pane Kouťák, jako zdroj sacharidů je dobrá převážně syrová zelenina, rýže, brambory, rýžové chlebíčky, ovesné vločky, 1 ks ovoce .. a další. Co se Vám na tom nezdá? Myslím, že je to naprosto v pořádku :) Pavel


kouťák
Tak určitě jako zdroj sacharidů nebudu v ketonový dietě jíst rejži, pečivo, apod. co tady uvádíte. Co to píšete za blbosti. na 30 g sacharidů denně sníte tak 100 g rýže, to se dá spočítat na zrníčka


kouťák
Tak určitě jako zdroj sacharidů nebudu v ketonový dietě jíst rejži, pečivo, apod. co tady uvádíte. Co to píšete za blbosti. na 30 g sacharidů denně sníte tak 100 g rýže, to se dá spočítat na zrníčka


Pavel
Dobrý den, do budoucna plánuji přidat na web týdenní jídelníčky zdarma - pro redukci váhy, na ketodietu, atd. Jestli Vám to pomůže, můžu Vám třeba zatím napsat příklad na jeden den, ať se můžete od čeho odrazit :) Napište mi prosím na email v patičce webu s nějakým infem :)


lenka
diskuze nefunguje, jak se mohu ptát?


Renata
Bylo by možné sestavit jídelníček a na kolik by od Vás vyšel.Děkuji za info.Renata