Výhody červeného vína pro srdce FitnessPosilovna.cz

Výhody červeného vína pro srdce

Výhody červeného vína pro srdce a zdraví

Je červené víno dobré na srdce? Touto otázkou se vědci zabývají už několik set let, až nakonec přišli k závěru.

 

Konzumace alkoholu byla vždy spojena s chronickým onemocněním a špatným zdravotním stavem, ale faktem je, že existují určité výhody alkoholu, které lze dosáhnout pouze umírněným množstvím. I když kontrolované pití je pro tělo neškodné, naopak nekontrolovatelné množství alkoholu, může poškodit různé orgány.

Bylo vědecky prokázáno, že nízká nebo střední konzumace červeného vína, má několik zdravotních výhod. Výzkumy zjistily, že u osob, které pravidelně konzumují červené víno, avšak podotýkám v malých dávkách, což je např. 2 dl červeného vína za den, bylo zjištěno nižší riziko vzniku kardiovaskulárních chorob.

Antioxidanty v červeném víně

Červené víno obsahuje vysoké koncentrace antioxidantu (resveratrolu), sloučeniny nalezené ve slupkách a jadérkách hroznů. Antioxidanty jsou pro organismus velmi důležité, neboť tělo ochraňují před vznikem různých infekcí a působení volných radikálů.

Výhody pití červeného vína na zdraví

Resveratol je také užitečný při prevenci vzniku srdečních chorob. Kromě toho má resveratrol podobné vlastnosti jako estrogen, ženský pohlavní hormon, proto může být užitečný pro ženy, které trpěly zdravotními potížemi spojené s hormony. Katechin, saponiny a guercetin jsou další antioxidanty nalezené v červeném víně, které jsou přínosem pro zdraví srdce a plic.

Červené víno, výhody pro zdraví srdce

Saponin, antioxidant v červeném víně pomáhá při snižování LDL cholesterolu. Resveratrol reguluje plynulý tok krve a uvolňuje svalstvo v oblasti cév. Jedním z nejdůležitějších přínosů červeného vína pro srdce, je to, že resveratrol zabraňuje infarktu myokardu.

Nedávné studie ukázaly, že konzumace červeného vína omezuje vznik krevních sraženin v cévách. Vytváření krevních sraženin v cévách omezuje průchod kyslíku k životně důležitým orgánům, což může způsobit srdeční infarkt nebo mrtvici. Červené víno je tedy velmi přínosné pro zdraví člověka, ale jak jsem již jednou naznačil, jedná se pouze o malé dávky.

 

Publikováno: 2016-12-06DiskuzeRecept na proteinové Raffaello kuličky z kokosového mléka

Proteinové Raffaello kuličky z kokosového mléka - recept

Jojo, tak tento fitness recept na kokosové kuličky je prostě top! Nejraději si je ještě namáčím do arašídového másla. Dáte si taky?

Recept na nutelový cheesecake - chutná fantasticky!

CHEAT DAY - Recept na Nutelový Cheesecake

V den volna si dáváte raději zdravé fitness dezerty nebo si pořádně dopřejete?

Zeleninový smoothie recept z červené řepy - recept

Zeleninový smoothie recept z červené řepy

Posilte imunitní systém a dodejte tělu všechny potřebné vitamíny a minerály jedním koktejlem.