Banány, banány a zase ty banány FitnessPosilovna.cz

Banány, banány a zase ty banány

Zdravotní výhody banánu

Proč jíst banány a v čem je toto zázračné ovoce dobré?

 

Deprese

Jedním z nejdůležitějších přínosů banánu, který je třeba zmínit je to, že konzumace banánu snižuje deprese. Banán obsahuje aminokyselinu Triptofan, ze které se v mozku vyrábí Serotonin (hormon dobré nálady a štěstí).

Zažívání

Další z důležitých přínosů konzumace banánu je spojena se zažíváním: zácpa a průjem. Banán obsahuje vysoký obsah vlákniny a pomáhá při potížích se zácpou. Je taky dobrým zdrojem draslíku, který pomáhá při obnově elektrolytů, ztracených v důsledku průjmu

Menstruace u žen

Snížení menstruační bolesti je taky jedním z pozoruhodných nutričních výhod banánu. Jeho obsah Vitamínu B6 pomáhá regulovat hladinu glukózy v krvi a změny nálad.

Proč jíst banány

Rakovina ledvin

Pravidelná každodenní konzumace banánu může sloužit ke snížení rizika onemocnění rakoviny ledvin. Banán obsahuje fenolické sloučeniny, které působí jako antioxidanty.

Hypertenze (vysoký krevní tlak)

Obsah draslíku v banánu je velmi příznivý pro osoby trpící vysokým krevním tlakem, protože draslík snižuje krevní tlak.

Anémie

V případě, že jste anemičtí pak je pro vás banán tím nejlepším přítelem, protože obsahuje železo, protože jeho nedostatek je jednou z příčin co způsobuje anémii.

Kocovina

Po bujarém večírku je dobré posnídat banán, účinné látky v banánu pomáhají tělu doplnit vitamíny a snižují účinky kocoviny.

Makulární degenerace (VPMD)

Jednou z velmi důležitých nutričních výhod banánu, která by neměla být opomíjena je schopnost snižovat riziko makulární degeneraci (VPMD). Tato porucha způsobuje ztrátu zraku převážně u seniorů.

Komáří bodnutí

Komáří bodnutí může způsobit nepříjemné svědění, toto nepříjemné svědění lze zmírnit přiložením slupky z banánu na postižené místo.

 

Publikováno: 2016-12-09DiskuzeJak zaručeně zhubnout - 93% úspěch

Jak zaručeně zhubnout? Zkuste nutriční poradenství

93% úspěšnost stojí za vyzkoušení! Krůček po krůčku a týden co týden uvidíte, jak se bude vaše postava měnit přímo před očima!

Fitness proteinová buchta s ovocem - fitness recepty

Fitness proteinová buchta s ovocem

Jednoduchá, výborná a ze samých zdravých surovin!

11 způsobu, jak zvýšit hladinu testosteronu

11 způsobu, jak zvýšit hladinu testosteronu

Vytěžte ze svého tělo maximum, vždyť je to jednoduché! Stačí se řídit pár jednoduchými pravidly.