Banány, banány a zase ty banány FitnessPosilovna.cz

Banány, banány a zase ty banány

Zdravotní výhody banánu

Proč jíst banány a v čem je toto zázračné ovoce dobré?

 

Deprese

Jedním z nejdůležitějších přínosů banánu, který je třeba zmínit je to, že konzumace banánu snižuje deprese. Banán obsahuje aminokyselinu Triptofan, ze které se v mozku vyrábí Serotonin (hormon dobré nálady a štěstí).

Zažívání

Další z důležitých přínosů konzumace banánu je spojena se zažíváním: zácpa a průjem. Banán obsahuje vysoký obsah vlákniny a pomáhá při potížích se zácpou. Je taky dobrým zdrojem draslíku, který pomáhá při obnově elektrolytů, ztracených v důsledku průjmu

Menstruace u žen

Snížení menstruační bolesti je taky jedním z pozoruhodných nutričních výhod banánu. Jeho obsah Vitamínu B6 pomáhá regulovat hladinu glukózy v krvi a změny nálad.

Proč jíst banány

Rakovina ledvin

Pravidelná každodenní konzumace banánu může sloužit ke snížení rizika onemocnění rakoviny ledvin. Banán obsahuje fenolické sloučeniny, které působí jako antioxidanty.

Hypertenze (vysoký krevní tlak)

Obsah draslíku v banánu je velmi příznivý pro osoby trpící vysokým krevním tlakem, protože draslík snižuje krevní tlak.

Anémie

V případě, že jste anemičtí pak je pro vás banán tím nejlepším přítelem, protože obsahuje železo, protože jeho nedostatek je jednou z příčin co způsobuje anémii.

Kocovina

Po bujarém večírku je dobré posnídat banán, účinné látky v banánu pomáhají tělu doplnit vitamíny a snižují účinky kocoviny.

Makulární degenerace (VPMD)

Jednou z velmi důležitých nutričních výhod banánu, která by neměla být opomíjena je schopnost snižovat riziko makulární degeneraci (VPMD). Tato porucha způsobuje ztrátu zraku převážně u seniorů.

Komáří bodnutí

Komáří bodnutí může způsobit nepříjemné svědění, toto nepříjemné svědění lze zmírnit přiložením slupky z banánu na postižené místo.

 

Publikováno: 2016-12-09DiskuzeRecept na proteinové Raffaello kuličky z kokosového mléka

Proteinové Raffaello kuličky z kokosového mléka - recept

Jojo, tak tento fitness recept na kokosové kuličky je prostě top! Nejraději si je ještě namáčím do arašídového másla. Dáte si taky?

Recept na nutelový cheesecake - chutná fantasticky!

CHEAT DAY - Recept na Nutelový Cheesecake

V den volna si dáváte raději zdravé fitness dezerty nebo si pořádně dopřejete?

Zeleninový smoothie recept z červené řepy - recept

Zeleninový smoothie recept z červené řepy

Posilte imunitní systém a dodejte tělu všechny potřebné vitamíny a minerály jedním koktejlem.